Odešla MUDr. Olga Baudyšová

Odešla MUDr. Olga Baudyšová

Odešla MUDr. Olga Baudyšová.

Dne 28.2.2020 navždy odešla dlouholetá zaměstnankyně Neurochirurgické kliniky FN Brno MUDr.Olga Baudyšová. Olga byla vynikající a respektovaná neuroložka s velkým přehledem o klinické praxi. Za svůj odborný život pomohla tisícům pacientů, její věhlas se nesl Brnem, všichni ji znali. Byla též, nejen ve funkci vedoucí lékařky neurochirurgické ambulance, vynikající manažerka a organizátorka.

Olinka se narodila v roce 1952 v Uherském Hradišti pod dívčím jménem Jurčíková. Lékařskou fakultu UJEP v Brně úspěšně ukončila v roce 1976. Erudovala se jako neurolog na Neurologické klinice nemocnice U Sv. Anny pod vedením profesora Hrazdiry a později jeho ženy, rovněž profesorky neurologie. Specializační atestaci získala v roce 1985.

V roce l990 přešla na Neurochirurgickou kliniku ,tehdy ještě etablovanou na Pekařské. Po rozdělení kliniky zůstala na Pekařské až do roku l996, kdy přešla s tehdy ještě doc.Vladimírem Smrčkou do Bohunic.Po celou dobu působila jako vedoucí neurochirurgické ambulance.

Tolik anály personálního oddělení. Kdo však naši Olgu znal,ví, jaká výrazná osobnost

v ní odešla.Byla všude, její působení ve vedení týmu, v diagnostice i v komunikace na pracovišti bylo všem tak patrné a nápomocné, že všem bylo jasné, že Olga vše dokonale vyřídí a pomůže tam, kde má. Byl na ni zkrátka spoleh, byla jedním z pilířů našeho kolektivu.

Nezištně pomáhala nejen pacientům, ale též svým kolegům, spolupracovníkům a přátelům.

Tři roky stonala. Začalo to náhle,prodělala řadu operací,ale snášela to s noblesou,

chodila normálně dál do práce, kromě úbytku na váze nedávala na sobě nic znát.

Teprve v novém roce, kdy se stav prudce zhošoval, se její boj s chorobou ukázal

jako beznadějný. Dne 28.2.2020 svému onemocnění podlehla. Ihned jsme si uvědomili, jakou ztrátu klinika utrpěla.

 

Milá Olgo,

za všechno Ti vřele děkujeme a věříme, že po těchto bolestných letech najdeš klid.

 

Tvoji spolupracovníci z Neurochirurgické kliniky.